Träningsprogram våren 24
Tränings och lägerplan för våren med viktiga / närliggande tävlingar inlagda, alla är välkomna måndagar och onsdagar :-)
UTK VT-2024 |
|
| |
Datum |
| Vad | Karta/kommentar |
Intervallträning | alla måndagar | från stugan | kl 18:00 |
19-23 feb | Sportlov |
| Sportlov |
21-feb | Träning | Natt-Ol | Natt träning 2015-02-25 |
28-feb | Träning | Natt-Ol | Natt Ol 2020-10-28 |
1-mars | Sverigepremiären | Ind, Natt, Lång | Pan-Kristianstad |
2-mars | Sverigepremiären | Ind, Dag, Medel | Pan-Kristianstad |
3-mars | Sverigepremiären | Ind, Dag, Lång | Pan-Kristianstad |
6-mars | Träning | Sprint | Tollarps skola |
13-mars | Träning | Teknik | Sista säkra |
20-mars | Träning | Teknik | Räven |
22-mars | DM natt Skåne | Natt-Ol, Lång | Andrarums IF |
27-mars | Uppstart nybörjarträning | Dag Ol | V-cup 2024 |
29-mars | U-serie | Ind, Dag, Lång | FK Göingarna |
30-mars | Göingefejden | Ind, Dag, Medel | FK Göingarna |
31-mars | Göingestafetten | Stafett, Dag | FK Göingarna |
1-april | Tyringerundan | Ind, Dag, Lång | OK Tyringe |
2-5 april | Påsklov |
| Påsklov |
3-april | Träning | Dag Ol | V-cup 2022-01-02 |
7-april | Våryran | Ind, Dag, Medel | FK Boken |
10-april | Träning | Teknik | 170531 Tjoget test |
17-april | Träning | Teknik | Klinten 2021-03-24 |
20-april | Läger Örkelljunga, U-serie | Ind, Dag, Lång | MarkarydsFK/TockarpsIK |
21-april | Läger Örkelljunga | Ind, Dag, Medel | MarkarydsFK/TockarpsIK |
24-april | Träning | Teknik |
|
28-april | U-serie | Ind, Dag, Medel | Frosta OK |
1-maj | Ingen Träning |
|
|
1-maj | OK Älmes Vårtävling | Ind, Dag, Medel | OK Älme |
5-maj | Malmö OK | Ind, Dag, Medel | Malmö OK |
8-maj | Skytte-Ol | Sprint | Åsums Fure |
10 maj | Lovdag skolan |
| Lovdag skolan |
15-maj | Skytte-Ol | Sprint | Åsums Fure |
19-maj | U-serie | Ind, Dag, Sprint | OK Kontinent |
22-maj | KM Terräng | Terränglöpning |
|
29-maj | Avslutning |
|
|
5-juni | Ingen Träning |
|
|
5-juni | Skolavslutning |
| Skolavslutning |
12-juni | Gå-Lunka-Löp | Terränglöpning | Stackedala |
| Sommartävlingar |
|
|
29-juni | Havs-Ol, dag 1 | Ind, Dag, Sprint | Stigmännen Karlshamns OK |
30-juni | Havs-Ol, dag 2 | Ind, Dag, Lång | Stigmännen Karlshamns OK |
15-juli | Österlens 3-kvällars | Ind, Dag, Medel | Andrarums IF |
16-juli | Österlens 3-kvällars | Ind, Dag, Medel | Andrarums IF |
17-juli | Österlens 3-kvällars | Ind, Dag, Medel | Andrarums IF |
22-juli | O-Ringen | Ind, Dag, Lång |
|
23-juli | O-Ringen | Ind, Dag, Medel |
|
25-juli | O-Ringen | Ind, Dag, Lång |
|
26-juli | O-Ringen | Ind, Dag, Medel |
|
27-juli | O-Ringen | Ind, Dag, Lång |
|